Konut Alanları

Prota, müşterilerine maliyet etkinliği olan, güvenilir ve uygun çözümler sunar.

Yaşadığımız binaları tasarlarken; iyi tasarlanmış, rahat, güvenli ve arzu edilen yaşam alanları yaratmak için, mimar ve tasarımcıların yanısıra müşterilerimizle de işbirliği içerisinde çalışıyoruz.

İnsanlar kendi ihtiyaçlarına uygun olarak farklılık gösteren yaşam alanlarını tercih etmektedir. Prota da insanların bu beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak adına müstakil evlerden çok-katlı rezidanslara kadar tüm konut tipleri için tasarım hizmetleri sunmaktadır. Uzmanlık alanımız aynı zamanda konaklama alanları ile perakende ve satış aktivitelerinin etkili entegrasyonunu gerektiren karma kullanımlı yapı tasarımını da içermektedir.

Gelecek için Sürdürülebilirlik.

Biz çalışmalarımız sayesinde insanların yaşam kalitesini artırmayı hedefliyoruz. Insanların güvenli ve rahat hissettikleri binaları sağlarken, tasarımın içine sürdürülebilirliği de dahil ediyoruz. Bu da bizim maksimum doğal ışık, iyi bir hava akışı, düşük enerji kullanımı ve düşük bakım maliyeti gibi özellikleri olan ev ve apartmanları isteklilerle buluşturmamızı sağlamaktadır.

Sizin güvenliğiniz bizim önceliğimizdir.

Yapı mühendisliği konusunda geniş deneyim ve uzmanlığımız müşterilerimize güvenli yapılar sunulmasına yardımcı olmamızı sağlamaktadır.

Uzmanlık alanımız mevcut yapıların güçlendirmesi konusunu da kapsamaktadır. Prota deprem performansının değerlendirilmesi, konut alanlarının güçlendirilmesi ve başarıyla sonuçlandırılmış projeler ile ilgili birçok araştırma yapmıştır. Bunların bir örneği, İstanbul'da seçilmiş orta yükseklikteki binalara güçlendirme çözümleri sunan projedir.