Spor Tesisleri

Prota, ülkenin çeşitli yerlerinde stadyumlar ve spor tesisleri tasarlamıştır.

Maçlara ve diğer spor aktivitelerine katılmak kültür ve geleneğimizin ayrılmaz ve önemli bir parçasıdır. Stadyumlarımızın  kapasitesi de birkaç bin kişiden on binlerce kişiye kadar ev sahipliği yapabilecek ölçüde değişiklik göstermektedir. Birçok kulüp ve stadyumunun maç günleri dışında sağladığı faaliyet ve imkanlar yerel toplum yaşamının önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

Tüm bunlar için ortak olan; bu aktivitelerin heyecanını yaşayan ve bunlardan keyif alan seyircilerin beklenti ve taleplerini karşılayabilen, iyi tasarlanmış, iyi yönetilen ve işletilen tesislere olan ihtiyaçtır. Biz de tüm kullanıcılar ve daha geniş toplum için böyle ortamların sağlamasına yardımcı oluyoruz. Tasarım yaklaşımımız spor tesislerinin başarısını artıracak hem fonksiyon hem de estetik kaygılara odaklanmıştır. En önemlisi de, tamamlanmış tesislerin bütün müşteri ve kullanıcıların taleplerini karşılayabilmesi adına tasarımlarımızda ulaşılabilirliği ön planda tutuyoruz.

Prota, spor tesislerine konsept tasarımlardan başlayarak alan kontrolörlüğüne kadar tüm süreçlerde tasarım hizmetleri sağlamaktadır. Kendi uzmanlığını getirmenin yanı sıra; projelerin ölçek, konum, iklim, kültürel ve ekonomik yönlerini gözönünde bulundurmasıyla, tasarımcılarımız yüzme havuzlarından tenis kortlarına ve çok işlevli spor komplekslerinden stadyumlara kadar her türlü tesise daha uygun maliyetli, esnek ve fonksiyonel tasarım imkanları sağlamaktadır.