Yapı Tasarımı

Prota sürdürülebilir ve inşa edilebilir güvenli ve güçlü çözümler sunar.
 
İlk olarak bina tasarımları ile başladığı hayatına daha sonrasında çeşitli projeler ile genişleten Prota, konut, eğitim, tarihsel, park alanları, ulaşım yapılar, spor ve sosyal alan tasarımlarını ilave etmiştir.
 
Müşterilerinin ihtiyaçlarına alternatifli, çağdaş çözümler bulmayı amaçlayan Prota, başarısını yapısal, elektrik, makina mühendislikleri ve peyzaj mimarlığı disiplinlerinin arasındaki bağlantıyı verimli bir şekilde kurmasına borçludur. 
 
Güvenliğiniz önceliğimizdir.
 
Prota’nın yapı mühendisliğindeki engin deneyimi müşterilerine daha güvenli bina tasarımı hizmeti sunmasını sağlar. Güçlendirilmiş bina proje tasarımlarında ve geliştirilmiş analizlerin üretilmesinde Prota’nın kendi ürünü olan Probina programı verilen hizmetin yapısal tasarım kapasitesini arttırır.  Prota’nın uzmanlık konularına ek olarak deprem mühendisliği hizmeti yapısal olarak güvenli ve yüksek kalitede bina tasarımı sunar. 
 
Gelecek için sürdürülebilirlik.
 
Projelerin başlangıçlarından itibaren Prota alanında uzman kadrosu ile başarılı yeşil bina projeleri üretir. Daha çok doğal ışığın yapı içerisinde kullanılması, enerji tüketiminin azaltılması (çift duvarlar, yeşil çatılar ve seçilen malzemeler) tasarımlarının ana amaçlarını oluşturmaktadır.