Yazılım

1

Bilimsel mükemmellik arayışı ile en güncel teknolojileri kullanarak geliştirdiğimiz yazılımlarımızla müşterilerimize mühendislik alanında yenilikçi çözümler sunuyoruz …

Bugüne kadar birçok ilke imza atmış bir firma olarak Prota, bünyesindeki deneyimli yazılım mühendislerinin geliştirdiği, inşaat mühendisliği/yapısal tasarım alanında büyük oranda otomasyon ve teknolojik katkılar sağlayan yazılımlar ile de sektörde teknolojik ve yenilikçi bir firma olarak öncü konumunu pekiştirmiştir.

Prota, kendi yazılım ekibinin yapısal tasarım konusunda geliştirmiş olduğu yazılımlar ile mühendislik ve tasarım kapasitesini zenginleştirerek büyük kompleks projelerin tasarımını başarı ile gerçekleştirmektedir. Bugüne kadar birçok önemli projeye imza atmış bir firma olarak İnşaat Mühendisliği konularında yıllar boyunca geliştirdiği en güncel teknolojilere dayalı yazılım kütüphanesi ve oluşturduğu deneyimli ekibi sayesinde, gerek duyduğu tüm yeni yöntemleri programlayarak uygulama projelerinin daha güvenilir, daha detaylı, daha kaliteli ve en kısa sürelerde tamamlanmasını sağlayabilmektedir.

Yazılım ekibimizin geliştirmiş olduğu ProtaStructure ürünü, yapı sistemlerinin modellenmesi, analizi, tasarımı, performans değerlendirmesi, güçlendirilmesi ve detay çizimleri için özel olarak geliştirilmiş mühendislik çözümüdür. Bugün, Türkiye ve yurtdışında binlerce inşaat mühendisliği firmasınca kullanılmakta olan ProtaStructure, bu konuda en güvenilir ve kapsamlı yazılımlardan biridir.

Prota Yazılım ekibimizin 2016 yılında piyasaya sürdüğü bir diğer yazılım ise ProtaDetails'tır. ProtaDetails, verimliliği esas alan rakipsiz araçlara sahip entegre çizim platformudur. ProtaDetails ile çelik iskele tasarımı ve çizimi, istinat duvarı tasarımı ve çizimi, akıllı donatılar ve dinamik metrajlar, ProtaStructure'dan otomatik detay çizimleri, hızlı tasarım ve detay makroları, CAD özellikleri ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Prota, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde yer alan ArGe ofisinde yazılım geliştirme ve bilimsel araştırma faaliyetlerini akademisyenler ile işbirliği içerisinde sürdürmeye devam etmektedir.

Prota Yazılım sitesine gitmek için tıklayın