İş Merkezleri

Prota, yenilikçi tasarım çözümleri ile kaliteli ofis yapıları tasarlar.
 
Prota 1985 yılından beri yenilikçi ve özgün tasarım anlayışı ile birçok ofis binasının da içinde bulunduğu yapı tasarımı alanında uzmanlaşmış ve bu alanda mimari, yapısal, elektrik, mekanik, altyapı ve çevre disiplinlerinde hizmet vermekte ve müşterilerine tam-bütünleşik çözümler sunmaktadır.  
 
Ofis yapıları sektöründe çalışmalarımız inşaat mühendisliği ve sistem seçimi danışmanlığı üzerine yoğunlaşmaktadır.  Projelendirilen ve yönetilen ofis yapıları projeleri için fizibilite çalışmaları, metraj, keşif ve teknik şartnamelerin hazırlanması, ihale danışmanlığı, inşaat kalite yönetimi ve kontrollüğü hizmetlerini de vermekteyiz.
Geçmişten gelen tecrübemiz ve yapısal tasarım konusundaki uzmanlığımızın getirmiş olduğu güven ile, bugüne kadar bu alanda ulusal ve uluslararası pazarda birçok proje’ye imza atmış bulunmaktayız. 
 
Bu sektördeki tasarım anlayışımız, müşterilerimize güvenilir çözüm ortağı olmak ve müşterilerimizle birlikte bir ekip olarak kaliteli ve optimum tasarım çözümleri üretmektir. 
 
Yüksek katlı ofis binaları, Prota'nın uzmanlıkları arasındadır. 
 
Günümüzde nüfus artışı ile birlikte şehir merkezlerinde arsa bulma konusunda ki sıkıntıların kaçınılmaz bir sonucu olarak  yüksek katlı yapılar; sürdürülebilir yaşam çevresi sağlamaları açısından giderek yaygınlaşmaktadır.  Bir tasarımcı olarak bizimde müşterilerimizin ihtiyaçlarını maksimum miktarda karşılamak için tasarım çözümlerimiz değişen bu taleplere göre ve ihtiyaçlara göre şekillenmektedir. 
 
Yapısal tasarım alanındaki tecrübe ve bilgimiz, yüksek katlı ofis binaları ve karışık kullanımlı (mix-use) yapıların tasarımında uzman bir ekip olmamızı sağlamıştır. Özellikle yüksek katlı karışık kullanımlı yapı projeleri, hem ticari hem de konut alanlarını bir bina kompleksi içerisinde biraraya getirmelerinden ve yüksek katlı yapılar olmalarından dolayı karmaşık ve yapısal tasarım uzmanlığı gerektiren projelerdir. Deneyimli mühendis kadromuz ve gerek kendi geliştirdiğimiz gerekse de kullanmış olduğumuz çok çeşitli yazılımlar ile bugüne kadar dünyanın çeşitli bölgelerinde birçok yüksek yapı projesi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.